HPA-O hőszivattyú tartozékok: rugalmas elhelyezés, gyors telepítés

Hőszivattyús tartozékaink ideális megoldást kínálnak minden építési helyzetre és körülményre: az új hpnext termékcsalád HPA-O Plus és Trend levegő-víz hőszivattyúinak gyors és egyszerű telepítésére. Fedezze fel a konzolok és egyéb kiegészítők széles választékát.

Rugalmas telepítési helyválasztás: egyedi megoldások

A hpnext generáció új HPA-O hőszivattyús családját alacsony zajszint és magas hatásfok jellemzi. Ideális új épületekhez és felújításokhoz egyaránt.

Akár gazdaságos megoldást keres a HPA-O Trend modellel, akár jelentősen nagyobb hatásfokú és kényelmesebb hőszivattyúra van szüksége a HPA-O Plus modellel, valamennyi hőszivattyúnk kompakt, monoblokk kialakítása lehetővé teszi a faltól való minimális távolságra történő telepítést – rugalmasan és helytakarékosan.

Lapostetőre, házfalra vagy egyenetlen terepre szeretné telepíteni a hőszivattyút? Tartozékaink maximális rugalmasságot és optimális megoldást kínálnak.

Ismerje meg, mely tartozékok alkalmasak az Ön egyedi projektjéhez. Útmutatónkban áttekintést kap arról, hogyan kombinálhatja a tartozékokat az egyes telepítési típusokhoz. Ajánlásokat talál az opcionális kiegészítőkre is, amelyek nemcsak megkönnyítik a telepítést, hanem esztétikailag is kiegészíthetik azt.

Hőszivattyú telepítése a házfal előtti sík talajon

Hőszivattyú telepítése házfal elé, sík talajra

A levegő-víz hőszivattyúk leggyakrabban a házfal melletti sík talajra kerülnek. A kulcs a megfelelő tartozékok használata, amelyek stabil és hosszú távú, megfelelő rögzítést biztosítanak – legyen szó akár sík, akár burkolt felületről.

  • sík talaj: a teherbírást a szalagalap biztosítja.
  • útburkolat: a csillapító alátét optimalizálja a tehereloszlást és a biztonságos rögzítést.

A telepítés kondenzvíz tálcával vagy anélkül is elvégezhető, a hőszivattyú magassága pedig padlótámaszok segítségével állítható be. A telepítés esztétikája is javítható kiegészítőkkel, például lábak vagy támasztékok letakarását szolgáló burkolatokkal.

Ez biztosítja, hogy a rendszer pontosan vízszintes legyen, hatékonyan és hosszú távon megbízhatóan működjön. Az eredeti STIEBEL ELTRON tartozékokkal maximális stabilitást és kényelmet biztosíthat a felület típusától függetlenül.

1. változat: Sávalapra történő rögzítés

 

A sávalaphoz előregyártott betonelemek, például szegélykövek vagy betonelemek használhatók, esetleg betonlapot is lehet önteni. Alternatív megoldásként teljes felületű alap is kialakítható.

Ha a padlóra történő közvetlen felszerelést tervezi, gondoskodni kell a kondenzvíz elvezetéséről kondenzvíz tálca segítségével. A szerelés gyors és egy személy is elvégezheti.

Alternatív megoldásként a kondenzvíz elvezetését a vízelvezető rendszerbe történő elvezetéssel is megoldhatja; ebben az esetben a hőszivattyút talapzatra kell helyezni, és az aljzatot úgy kell kialakítani, hogy a kondenzvíz biztonságosan beszivárogjon, például kavicsos vízelvezető ágy segítségével.

A STIEBEL ELTRON eredeti kiegészítőinek köszönhetően minden helyzetben gyorsan, stabilan és tartósan elvégezhető a szerelés. Tapasztalataink alapján összeállítottunk Önnek néhány ajánlást, amelyek garantálják az optimális telepítési eredményt.

 

2. változat: Hőszivattyú konzolra történő telepítése

 

A hőszivattyú konzolra is rögzíthető. Ez elsősorban olyan helyszíneken ajánlott, ahol a berendezést nagyobb magasságban kell elhelyezni. Ez például akkor célszerű, ha a kondenzvíznek akadálytalanul kell elfolynia, vagy ha a telepítés helyszíne jellemzően erős havazásnak van kitéve.

A konzol miatt a levegőnek a készülékbe való beszívása és kivezetése akár 40 centiméterrel növelhető. Ez biztosítja a biztonságos és megfelelő működést még nehéz időjárási körülmények között is. Tekintse meg a rendelkezésre álló kiegészítőket, és válassza ki az Önnek megfelelő megoldást.

Konzol

Az R290 hűtőközeggel működő levegő-víz hőszivattyúinkhoz készült állvány univerzális méretben kapható, és lehetővé teszi a kültéri készülék emelt talapzatra történő felszerelését. A lábak magassága állítható, így rugalmasan rögzíthetők az aljzathoz.

Termékoldal

Kondenzvíz tálca

A konzol kondenzvíz tálcával vagy anélkül is használható. A kondenzvíz gyűjtő előnye, hogy a hőszivattyú működése során keletkező kondenzvizet fagyos időszakokban is megbízhatóan összegyűjti, és szükség szerint gondoskodik annak melegítéséről.

Termékoldal

Burkolat

A hőszivattyú alatt eltűnnek a látható csövek és kábelek: a konzol burkolata javítja a berendezés esztétikai megjelenését, és egyúttal további védelmet nyújt a külső, környezeti hatásokkal szemben.

Termékoldal

Csatlakozókészlet

Ez a készlet lehetővé teszi a közvetlenül lefelé történő hidraulikus csatlakozást a hőszivattyú belsejében. Fő jellemzője: a földből kiinduló merev csövek könnyen összekapcsolhatók a rozsdamentes acélból készült, hajlékony hullámos tömlőkkel. Így a hőszivattyú külső oldaláról egyetlen cső sem lesz látható.

Termékoldal

3. változat: Hőszivattyú rezgéscsillapító alátéteken

 

Szilárd felületeken a hőszivattyú biztonságosan és hatékonyan telepíthető – feltéve, hogy a felületet megfelelően előkészítik. A legfontosabb egy stabil és sík alap, egy kiváló minőségű rezgéscsillapító alátéttel kiegészítve, amely kiegyenlíti a szilárd felület apró egyenetlenségeit és hézagjait is.

 

A hőszivattyú egyszerűen rögzíthető a rezgéscsillapítóhoz egy sínes rendszer segítségével. Maga az alátét több rögzítési ponton is felfúrható az aljzatra. Ez a megoldás kiküszöböli a további földmunkák szükségességét, és lehetővé teszi a telepítést a meglévő teherhordó felületen.

 

A levegő–víz hőszivattyúinkhoz tökéletesen illeszkedő ideális kiegészítőket termékkatalógusunkban találja meg.

További kérdése van? Segítünk!

Amennyiben nem biztos, hogy melyik megoldás lenne a megfelelő Önnek, vagy további kérdés merül fel - örömmel állunk rendelkezésére. Írjon nekünk és lépjen kapcsolatba velünk!

Hőszivattyú telepítése egyenetlen terepen

Hőszivattyú telepítése egyenetlen, lejtős terepen

Ha a telepítési helyszín egyenetlen vagy lejtős, akkor két bevált megoldás is létezik a levegő–víz hőszivattyú telepítésére: a fali tartók és az önálló állványok.

A falra szerelhető tartó lehetővé teszi a hőszivattyú biztonságos rögzítését a homlokzatra, így az alapfelület egyenetlenségei nem játszanak szerepet, és a készlék stabil marad. Alternatívát jelent az önálló állvány, amely emelt és sík elhelyezést biztosít a házfal előtt, lejtős vagy egyenetlen terepen is. Mindkét változat megfelelő és tartós telepítést tesz lehetővé, védi a berendezést a nedvességtől és az időjárási hatásoktól, és biztosítja a hőszivattyú megbízható működését.

Új építésű házaknál a falra szerelhető vagy szabadon álló szerkezetek használata akkor is előnyös lehet, ha a ház körüli tereprendezés még nem fejeződött be, és a hőszivattyú telepítését haladéktalanul el kell végezni.

1. változat: Fali konzol

 

A fali konzol ideális megoldás egyenetlen terepviszonyok esetén vagy új építésű házaknál, ahol a ház körüli tereprendezés még nem fejeződött be. A szerelés alapvető feltétele egy megfelelő teherbírású külső fal. A fali konzol segítségével a STIEBEL ELTRON hőszivattyú biztonságosan és minimális rezgésátvitel mellett szerelhető fel.

 

Ideális választás professzionális telepítők számára: a konzol pontos beállítást tesz lehetővé, biztosítja a terhelés egyenletes eloszlását és csökkenti a rezgésátvitelt. Helytakarékos megoldás, ami biztosítja a berendezés hosszútávú élettartamát és egyszerű karbantartását. Utóbbit különösen szűkös helyeken vagy speciális építési körülmények között fogja értékelni. További előny, hogy a kondenzátum szabadon elfolyhat, de akár cseppfogó tálcába is vezethető. A megfelelő kiegészítők rendelkezésre állnak – a választás az Öné.

2. változat: Szabadonálló konzol

 

A konzol lehetővé teszi a hőszivattyú problémamentes felállítását a házfal előtt, például egy gyepfelületen. A keletkező kondenzvíz egy kondenzvíztálca segítségével irányítottan elvezethető, vagy a hőszivattyú alatt kialakított kavicságyon keresztül szabadon lefolyhat.

 

Még a havas régiókban is, ahol a hó vastagsága elérheti a 40 centimétert, a megemelt elhelyezés hatékony védelmet nyújt a hó és a víz behatolása ellen, így biztosítva a megbízható működést a téli hónapokban is.

 

A vezetékeket hátrafelé, a ház falán keresztül is el lehet vezetni. A bekötések azonban biztonságosan és észrevétlenül lefelé is vezethetők, ami nemcsak megkönnyíti a telepítést, hanem hozzájárul a harmonikus összképhez is. Összeállítottuk a szóba jöhető kiegészítőket:

Hőszivattyú telepítése lapostetőn

Hőszivattyú telepítése a tetőre

Nincs elég hely a ház előtt? Használja ki a lapos tetőt!

A hőszivattyú telepítése lapos tetőre is egyszerű, és nem igényli ács beavatkozását. Kiegészítőink segítségével gyorsan, biztonságosan és gond nélkül elvégezheti a telepítést.

A speciális rezgéscsillapító alátétek két alapvető előnnyel is járnak: hatékonyan csökkentik a rezgések átvitelét az épületre, és egyúttal védik a tető vízszigetelését. A hőszivattyút a rezgéscsillapító alátétekre szerelik, amik közvetlenül a tetőre vagy a betonelemekre kerülnek a stabilitás növelése érdekében – különösen erős szél esetén.

A tető maximális védelme érdekében javasoljuk védőszőnyeg vagy gumialátét használatát is.

A rezgéscsillapító alátétek emellett rendkívül sokoldalúak. Használhatja őket a kertben vagy burkolt felületeken is, ahol biztosítják a hőszivattyú stabil, biztonságos és rezgésmentes elhelyezését.

Fedezze fel kiegészítőinket, és találja meg az ideális megoldást a telepítéshez.

Rezgéscsillapító alátét

A hőszivattyú lapos tetőre is könnyen felszerelhető, különleges építészeti átalakítások nélkül – elegendő a rezgéscsillapító használata. Kiegészítőinket úgy terveztük, hogy megvédjék a tetőszerkezetet a sérülésektől, és egyúttal minimalizálják a rezgések átvitelét az épületszerkezetre.

Termékoldal

Kondenzvíz tálca

A kondenzvíz tálca biztosítja a hőszivattyúból származó kondenzvíz biztonságos és megfelelő elvezetését. Megbízhatóan felfogja a vizet, és megvédi a telepítési helyét a nedvesség okozta károsodástól. A kondenzvíz ezután csöveken keresztül a tető vízelvezető rendszerébe kerül, így télen megelőzhető a jégképződés.

Termékoldal

Szélvédő elem

A szélvédő elemnek köszönhetően nagyobb szabadságot élvez a hőszivattyú telepítési helyének kiválasztásában. A berendezést így nem szükséges közvetlenül a fal mellé helyezni. A szélvédő ideális megoldás különösen a lapostetőkre történő telepítés esetén. Felszerelése gyors és egyszerű – közvetlenül a hőszivattyúra rögzíthető. 

Termékoldal

Csőburkolat

A csőburkolat kiváló védelmet nyújt az időjárási viszontagságok ellen. Kifejezetten az R290 hűtőközeggel működő levegő–víz típusú hőszivattyúkhoz lett kifejlesztve. Teljesítménytől függetlenül valamennyi készülékhez alkalmazható. Színben illeszkedő kivitelben kapható, ami biztosítja a rendszer egységes megjelenését. Egyetlen megoldásban ötvözi az esztétikát, a védelmet és a pontos illeszkedést.

Termékoldal
Új generációs hőszivattyúk - hpnext

Innovatív, modern és biztonságos... Tudjon meg többet az új hőszivattyú termékcsaládunkról. 

További információk