szellőztetőberendezések
-
A friss levegő jóleső érzése
Hagyja a szellőztetést készülékeinkre! Helyezze kényelembe magát és élvezze a tiszta, friss levegőt kellemes hőmérséklet mellett. A STIEBEL ELTRON szellőztető rendszer, hővisszanyerős szellőztető gondoskodik róla, hogy fellélegezhessen
Az ablakok nyitogatása, a huzat és az enegiapazarlás már a múlté! Biztosítsa az épületek levegőcseréjét központi szellőztető rendszereink egyikével, amelyek észrevétlenül és teljesen automatikusan végzik dolgukat.
Milyen előnyökkel jár a szellőztető rendszer az otthonunkban?
Az otthonunk rendszeres szellőztetése azért fontos, mert ilyenkor a helyiségek légterében lévő szennyező anyagok kiürülnek, továbbá ezzel biztosítjuk a friss levegő utánpótlását az elhasznált levegő helyett. Ezzel akadályozhatjuk meg a legjobban a párásodást, majd a penészgomba kialakulását is.
Azonban ahelyett, hogy folyamatosan az ablakok illetve ajtók nyitogatásával kellene huzatot előidézni - a megfelelő hatás elérése érdekében - a legjobb megoldás ha szellőztető rendszert használnunk, amiből hővisszanyerős szellőztető is elérhető a STIEBEL ELTRON-nál.
Hővisszanyerő szellőztető rendszer
Hogyan működik a szellőztető rendszer?
A szellőztető rendszer a friss levegőt kívülről táplálja be, miközben a használt levegőt szelepek segítségével kiszívja a helyiségből. Ez azt jelenti, hogy a beltéri levegő mindig optimális minőségű, amelynek több előnye is van.
Mivel a legtöbb hőveszteség szellőztetés során keletkezik, ezért a szellőztető rendszer költséghatékony megoldást jelent. A megoldás lényege, hogy egy ventilátor segítségével folyamatosan friss, oxigéndús külső levegőt juttatunk a helyiségbe, míg ezzel egyidőben egy másik ventilátor elszívja az elhasznált levegőt. A két légmennyiség egy hőcserélőn keresztül átadja egymásnak a hőt, így a helyiségbe érkező levegő felmelegszik. Lehetőség van hővisszanyerős szellőztető rendszer beépítésére is.
Ezzel a módszerrel a -15°C-os hideg levegő akár +16°C-ra is felmelegíthető. A már felmelegített levegőt sokkal kevesebb energiával lehet szobahőmérsékletűre tovább melegíteni, így érhetjük el, hogy a fűtési költségünk csökkenjen a természetes nyitott ablakon beáramló szellőztetéssel szemben.
A szellőztető rendszer egyéb pozitív hatásai
A hővisszanyerős szellőztető segítségével nem csak a költségeken érezhetünk pozitív változásokat, egészségünkre is jótékony hatása van a szellőztető rendszereknek. Mivel állandó friss, oxigéndús levegő érkezik az otthonunkba, a szellőztető gép által, az oxigénhiányos tünetek megszűnnek, mint például a levertség, kimerültség, fejfájás és javul az alvásunk minősége is.
Megnehezíti a pollenek és porok bejutását a házunkba, ezért allergiásoknak kifejezetten érdemes átgondolni egy szellőztető rendszer beépítését is, hogy legalább az otthonában megszabaduljon az allergiás tünetektől.
A szellőztető gép beépített szűrőinek köszönhetően a szmog is nehezebben jut be otthonunkba. A szállópor és a pernye mennyisége jelentősen csökken a folyamatos légcsere miatt.
Mivel állandó és folyamatos a légmozgás a szellőztető gép használatával párásodás és penészedés jelentősen csökken, a páraterhelések elszívásával szárazabb levegőt kapunk.
A szellőztető rendszerek nem hoznak létre huzatot. A légáramlás lassú, ritkán lehet észrevenni, viszont a nyílások alatt jobban érezhető, ezért gondosan mérlegelni kell, hogy hová helyezzük el. A hővisszanyerős szellőztető készülékek hangereje nem jelentenek problémát, ha szakemberekre bízza a telepítést, általában nincs káros zaj, mivel a rendszereket általában alagsorba telepítik a csöveket pedig hangszigeteléssel borítják be.
Látogasson el YouTube csatornánkra, ahol számos videót talál a szellőztető berendezések telepítéséről és a szűrőcseréről és a szellőztető gépek használatáról is.
Látogasson el YouTube csatornánkra, ahol számos videót talál a szellőztető berendezések telepítéséről és a szűrőcseréről.
YouTube csatorna megtekintéseMilyen zajszinttel üzemel egy hővisszanyerős szellőztető rendszer?
Ha szeretné csökkenteni háza vagy lakása energiafogyasztását, akkor az egyik lehetőség a hővisszanyerő rendszer beszerzése. Sokan azonban attól tartanak, hogy ez a rendszer túl sok zajjal jár. De hogyan is néz ki ez a valóságban?
A hővisszanyerő rendszer működésének alapja, hogy lehetővé teszi a levegő alacsony hőveszteséggel járó cseréjét. Ezzel a rendszerrel mindig friss levegő lesz otthonában, de nem kell megküzdenie a porral és a pollenekkel, mint a nyitott ablakok esetében. Ezenkívül, jelentős mennyiségű energiát is megtakaríthat akár a fűtési szezonban is.
A zajszint az egyik fő tényező a készülék kiválasztásakor.
Ha úgy dönt, hogy szellőztető berendezést vásárol, akkor érdemes utánanéznie az egyes készülékek zajszintjének is. A csatornarendszer helyes kialakítása szintén fontos szerepet játszik.
Például egy 60 dB-es zajszint 50%-os teljesítmény mellett már elég jelentős, emiatt a rendszert gyakran éjszakára le kell kapcsolni, így az energiamegtakarítás már közel sem lesz olyan hatékony és magas szintű.
A STIEBEL ELTRON készülékeket az európai szabványok alapján tesztelték. Minden termékünk a legcsendesebbek közé tartozik a piacon, és ez szellőztető egységeink esetében sincs másképp. A készülék maximális zajszintje a házon belül a mosogatógépéhez hasonló, és a csatornaszerkezet felé a csőelemek csillapítják. Értékei a prémium kategóriába tartoznak.
Ha felkeltettük érdeklődését termékeink iránt vagy tanácsra van szüksége az Ön igényeinek legmegfelelőbb készülék kiválasztásához, kérjük, vegye fel a kapcsolatot szakembereinkkel!
5 tipp a megfelelő szellőztetéshez
A megfelelő szellőztetés, a jó levegő biztosítása zárt terekben elengedhetetlen az egészségünk, komfortunk és kényelmünk érdekében. Életünk nagy részét zárt térben töltjük, így rendkívül fontos, hogy a beltéri levegő minősége a lehető legjobb legyen.
A lakóterek, munkahelyek, és sokak által látogatott helyiségek levegőjének a minősége nem csak az emberi szervezetre vannak hatással. A páratartalom, szén-dioxid és az egyéb szennyező anyagok nagy hatással vannak az épületszerkezetekre is. A pára és penész megjelenése tehát nem csak nekünk, de az épületeknek sem kedvező.
1. Alacsony páratartalom szellőztetéssel!
Tudta, hogy egy háztartásban három ember körülbelül 10 liter vizet termel ? A megfelelő "szellőztetéséhez" legalább naponta négyszer 5 percet érdemes szellőztetni.
Felkelés után a hálószobát érdemes egyből szellőztetni, így az éjszaka folyamán a levegőben, a bútorokban és a vakolatban felgyülemlett nedvességet kiürül szobánkból. Zuhanyzás, fürdés, főzés vagy padlómosás után is azonnal szellőztetni kell.
2. Zárt ajtó
A kevésbé fűtött helyiségek, például az alagsor ajtaját érdemes zárva tartani. Ez megakadályozza, hogy meleg, nedves levegő bejusson a hűvösebb helyiségekbe, és lecsapódjon a hideg falakon és ablakokon. Ellenkező esetben fennáll a penészképződés veszélye.
3. Szellőztetés = ablaknyitás?
Szellőztetni a leghatékonyabban ablaknyitással lehet. A nedves levegő így távozik a leggyorsabban. A rossz szellőzés különösen a téli hónapokban befolyásolja az energiahatékonyságot.
A levegőcsere a szemközti helyiségek ablakainak rövid ideig tartó szellőztetésével a leghatékonyabb. Másrészt az ablakok kinyitása csak energiapazarlás , és a falak, különösen az ablakpárkány lehűléséhez is vezet, így kondenzvíz képződhet rajta.
4. Ablak nyitásnál kapcsolja le a fűtést
Ha kinyitja az ablakot, mindig kapcsolja le a fűtést. Ha a termosztát nincs lekapcsolva, az áramló hideg levegő hatására a radiátor tovább melegszik.
Következmény: A fűtés felmelegíti a kifelé áramló levegőt. Az ablakon keresztül történő szellőztetés során a felmelegített levegő 50%-a “kiszökik”, ami hatalmas energiaveszteséget jelent.
5. Szellőztetés a megfelelő felszereléssel
A szabályozott szellőztetéshez szükséges szellőzőrendszerek megbízhatóan biztosítják a szükséges friss levegő ellátást. Így a házban is élvezheti a kellemes levegőt, ablakok nyitogatása nélkül. A hővisszanyerős szellőztető berendezések különösen hatékonyak , mivel a külső levegőből származó hő akár 90%-át felhasználják, majd visszavezetik a házba.
Szellőztető rendszer típusai
Két alapvető típusa létezik a szellőztető rendszernek: központi és decentralizált. Elsősorban a telepítés és a működés szempontjából különböztetjük meg őket egymástól.
A központi szellőztető rendszert, ahogy a neve is sugallja, általában egy helyre központosan telepítik. Ha van az otthonunkban, akkor többnyire az alagsorba, pincébe telepítik. Az egyes helyiségek légcseréje légcsatornákon keresztül, központilag történik.
Központi szellőztető rendszer kínálatunkat IDE kattintva tekintheti meg.
Központi szellőztetés hiányában, utólagos felújítás esetén választhatjuk a decentralizált megoldást is. A decentralizált szellőztető rendszert olyan helyen használják, ahol kevésbé lehet megoldani a manuális szellőztetést, például fürdőszobában vagy konyhában. Ezekben a helyiségekben viszonylag sok nedvesség keletkezik, amely nem tud kijutni és így növeli a penészesedés kockázatát. Ilyen esetekben egy decentralizált szellőztető rendszer a legjobb megoldás lehet.
Tekintse meg termékeinket IDE kattintva!